MHP Bartın Milletvekili Adayı Sezai Bilgin'in, 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Milletvekili Adayı Sezai Bilgin, “18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 100. yıl dönümü ve Şehitleri Anma Günü” dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

mock MHP Bartın Milletvekili Adayı Sezai Bilgin'in, 18 Mart Çanakkale Zaferi Mesajı

Tarihi şan, şeref ve kahramanlıklarla dolu büyük Türk milletinin kanlarıyla yazdığı Çanakkale Zaferinin 100’üncü yıl dönümünü idrak etmenin haklı gururunu ve mutluluğunu yaşıyoruz diyen BİLGİN, mesajında şunları kaydetti:

“Türk milletinin Çanakkale’de elde ettiği zafer, bütün dünyaya verilmiş bir insanlık dersidir. Çanakkale Zaferi, tarihin o güne kadar tanık olmadığı muhteşem bir zaferdir.

Bu mukaddes yurt topraklarının korunması ve bayrağımızın dalgalanması için birlik, beraberlik ve bütünlük içinde verilen mücadeleyi millet olarak idrak etmeli, gelecek nesillere bu bilinci aktarmayı, bu güzel vatanı bizlere emanet eden atalarımıza karşı bir borç bilmeliyiz.

Bizler, tarihi zaferlerle dolu bu milletin ve kahraman ordumuzun büyük fedakârlıkları sayesinde kazandığı bağımsızlık mücadelesini ve bu uğurda hayatlarını veren şehit ve gazilerimizin önemini her şart ve ortamda yeni kuşaklara aktarmalıyız.Çanakkale de oluk oluk akan şehit kanı, üzerimizde hesap yapanların oyunlarını bozmuş, senaryolarına başlarına geçirmiş, heveslerini kursaklarında bırakmıştır.

Kim ne yaparsa yapsın, şehitlerimizin emaneti olan bu kutsal vatan ebediyete kadar yaşayacak, mensubu olduğumuz kutlu millet sonsuza kadar bir ve bütün halinde kalacaktır. Bu duygu ve düşüncelerle, tarihe altın harflerle yazılan Çanakkale Zaferi’nin 100. yıldönümünde milletimizin bu onurlu gününü kutluyor, kahraman şehitlerimizi ve ebediyete intikal eden gazilerimizi şükran ve rahmetle anıyorum” dedi." Ya Yolsuzluk, Ya MHP " - Milliyetçi Hareket Partisi