Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın Milletvekili Adayı Orhan ÖLÇEK, 18 Mart Şehitler Günü Anma ve Çanakkale Zaferi Kutlama Mesajı yayınladı.

MHP Bartın Milletvekili Adayı Orhan ÖLÇEK :“Kahraman Şehit Ve Gazilerimizi Şükranla Anıyorum”

mock MHP Bartın Milletvekili Adayı Orhan ÖLÇEK'in 18 Mart Mesajı

ÖLÇEK mesajında, ‘Dünya tarihinin müstesna kahramanlık mücadelelerinden olan Çanakkale Zaferi, Türk milletine zincir vurmak isteyen işgalci güçlere karşı; milletimizin kükremiş sel misali bendini aşarak bağımsızlığı uğruna inançla, cesaretle yekvücut şahlanışının simgesidir.

Tarihimize altın harflerle yazılan bu büyük destan, eşsiz bir zaferin yanında Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK gibi büyük bir komutan ve lideri ortaya çıkarmıştır. Yine bu savaşlarda gösterilen azim ve irade, milletimizin kendine olan güvenini artırmış, bağımsızlığa olan inancını perçinlemiş, Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasını sağlayarak, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulmasının yolunu açmıştır.

Milletimizin ezelden beri gelen bağımsızlık tutkusunun destansı sayfalarından birisi olan Çanakkale Zaferi'nin 100. yıl dönümünü kutluyor, 18 Mart Şehitleri Anma Günü münasebetiyle de, bu toprakları bize mukaddes bir vatan kılan, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, tüm aziz şehitlerimizi rahmetle, kahraman gazilerimizi de şükranla anıyorum’ dedi." Ya Yolsuzluk, Ya MHP " - Milliyetçi Hareket Partisi