Milliyetçi Hareket Partisi 1. Sıra Milletvekili Adayımız Sayın Sezai Bilgin,
MHP Bartın İl Başkanlığı tarafından düzenlenen basın toplantısında konuşma yaptı.

Konuşmasına 30 Mart yerel seçimlerinde Milliyetçi Hareket Partisi’nin Bartın’da büyük bir başarı elde ettiğini ifade ederek başlayan MHP Bartın Milletvekili Adayımız Sezai Bilgin, “2009 yılında aldığımız Bartın Belediyesi emanetine sahip çıkarak Bartın Belediye Başkanlığı yeniden bize nasip oldu.

mock 18 ŞUBAT 2015 Milliyetçi Hareket Partisi Bartın İl Teşkilatı Basın Toplantısı

Bartın Belediye Başkanımız Sn. Cemal Akın’ın yaptığı güzel hizmetleri gören Kumluca halkımız da demek ki MHP’li Belediye Başkanları muhalefet partisi bahanesinin arkasına sığınmadan vatandaşına güzel hizmetler yapıyor diyerek Kumluca Belediye Başkanlığı’nı da bize emanet etti. 2009 yılında 1 olan İl Genel Meclis Üyesi sayımız 3’e yükseldi. On olan Belediye Meclis Üyesi sayımız yirmi bire yükseldi. 20 Bin olan oyumuz İl Genel Meclisi bazında 34 bin 500’e, Belediye Başkanlarımızın İl Genel Meclis Üyelerinden daha fazla oy almasını da katarsak 40 Bin 700 vatandaşımız 30 Mart 2014 seçimlerinde MHP’yi tercih etmiş oldu. Tabi bu alınmış olan bu oylar Bartın’da MHP’yi milletvekilliği nezdinde çok üst seviyeye getirdi ve bir milletvekilliğini kazanacak noktaya getirdi. Son yapılan seçim genel seçim olmuş olsaydı Bartın’da Milletvekilliği seçim sonucu bir AK Parti 1, MHP 1 Milletvekili olacaktı. CHP siyaseten yenilgiye uğrayıp Milletvekilliğini kaybetmiş olacaktı. 7 Haziran seçimlerinde bu gerçekleşecek. Bizim hedefimiz yıldızların tamamına ulaşmak, iki Milletvekilliğini de kazanmak. Kesinlikle ayaklarımızı yerden kesmeden, çalışma azmimizi hiç yitirmeden, vatandaşlarımızdan hiç kopmadan bu hedefimize ulaşmaya çalışacağız. Son güne kadar mücadelemizi devam ettireceğiz ve sonucu da yüce Rabbimizin takdiri ilahisine bırakacağız.”

Geçmiş Dönemin Hakkının Yenmemesi Gerekmektedir

Bartın’ın, il statüsüne kavuşmaya başlamasının temellerinin MHP’nin de koalisyon ortağı olduğu 57. Hükümet döneminde atıldığını söyleyen Bilgin, “Eğer bugün Valilik Konağından hükümetimiz bahsediyorsa, 57. Hükümet döneminde bunun temelleri atılmış, projelendirilmiştir. Eğer bugün Emniyet Müdürlüğü binasından bahsediliyorsa, 57. Hükümet döneminde temeli atılmış ve yapılmasına başlanmıştır. Polislerimizin lojmanlarından, Alay lojmanlarından bahsediliyorsa MHP döneminde başlanmıştır. Eğer bugün Tarım İl Müdürlüğü binası varsa, Bayındırlık İl Müdürlüğü, Milli Eğitim Müdürlüğü, Telekom ve PTT binası varsa, bunlar hep Milliyetçi Hareket Partisi döneminde başlanmış ve bitirilmiş olan binalardır. Bakın AK Parti İl statüsüne bizim dönemimizde başlandı diye ifade ediyor. Tek projeleri sadece üniversitedir. Önceden yüksekokul seviyesinde fakülte binalarımız vardı. Üniversiteleşme anlamında Yazıcılar bölgesinde Üniversitemiz yapılıyor. Allah razı olsun. Güzel hizmettir. Ama geçmiş dönemin hakkının kesinlikle ve kesinlikle yenmemesi gerekmektedir. 57. Hükümet döneminde Devlet Hastanesi başlanmış, % 95 seviyesine getirilmiştir. Bartın’da 13 tane sağlık ocağı yapılmıştır. Geçmiş dönemin hakkının yenmemesi gerekiyor. 74 tane köy konağı yapılmıştı. Verem Savaş, Halk Sağlığı binası, Ana Çocuk Sağlığı binası, Kumluca ve Kozcağız’da afet konutları 2.5 yıllık Milliyetçi Hareket Partisi döneminde başlanmış ve bitirilmiştir. Yeni terminal önünden Kozcağız’a kadar olan yol ve Bartın-Amasra-Ahatlar arasında olan yol yine MHP döneminde bitirilmiştir. Yine aynı dönemlerde madene işçi alınarak bölge halkına iş imkanı sunulmuştur. İstikrardan bahsedilen 2002-2015 yıllarında ise sadece laf söylenmiş, hiçbiri icraata dökülmemiştir.”

Birlik ve Beraberliği Bartın’da Göremedik

Bartın’da senelerdir milletvekilleri arasında birlik ve beraberliğin sağlanamadığını da sözlerine ekleyerek konuşmasını sürdüren Bilgin, “İktidar partisinin iki milletvekili olmasına birliktelik rağmen bu sağlanamamıştır. Birlik ve beraberlik içerisinde olunduğunda Ankara’dan hizmetin çok daha kolay alındığını biliyorum. Bartın bu şekilde vakit kaybetmektedir. Yakınımızda Karabük ili örnek. Bizden 6 ay önce üniversitesi kurulmuştur. Şuanda üniversiteye devam eden öğrenci sayısı 42 bin 500’dür. Bartın Üniversitesi’nin öğrenci sayısı 11 bin 500 kişidir. Bu sayılara baktığımızda birlik ve beraberliğin önemi ortadır. Karabük’ün belediye Başkanı MHP’dendir. Milletvekilleri ise AKP’dendir. Ancak söz konusu Karabük olduğunda siyasi kimliklerini bırakıp hizmet etmektedirler. Aynı birlik ve beraberliği Bartın’da göremedik. Allah nasip eder Milletvekilliği bana nasip olursa benim ağzımdan hiç şunu duymayacaksınız. Mahalli iktidarın yaptıklarıyla övünen bir milletvekili olmayacağım.”

7 Bin Hemşerimizle Bir Araya Geldik

Eğer Milliyetçi Hareket Partisi il olduğunda 176 oydan bugün il genel meclisi olarak 34 bin 500’e yükselmişse, biz oylarımızı 2 seçimde yüzde 60 oranında artırarak belediye başkanlığını kazanmışsak, Kumluca Belediye başkanlığını kazanmışsak, 3 il genel meclisi ve 21 belediye meclisi üyeliği kazanmışsak bu çok değerli Bartınlı hemşerilerimizin sayesinde olmuştur. Biz hizmet ettiğimiz müddetçe, biz değerli Bartınlılara yardımcı olduğumuz müddetçe oy aldığımızın ve vatandaşımızın gönlünde yer edinebildiğimizin farkındayız. Bu doğrultuda çalışmalarımız hızlı şekilde devam etmektedir. 30 Mart seçimlerinden sonra vatandaşlarımıza teşekkür ziyaretlerinde bulunduk. 30 Mart seçimlerinden önce ben köylerimizi ziyaret edememiştim. Bartın’da çıkan dedikodular ve konuşulanlar nedeniyle Bartın’a odaklandık. Allah’ın izniyle 2 siyasi partiyi 2’ye katlayarak seçimleri kazandık. 30 Mart’tan sonra teşekkür ziyaretlerimiz Eylül ayına kadar devam etti. Eylül ayını 3’ünden itibaren ise 7 Haziran tarihinde yapılacak olan Milletvekilliği Genel Seçimine odaklanmak amacıyla çalışmalarımıza başladık. 1 Ekim itibariyle de seçim startını verdiğimizi ifade etmiştik. O günden bu güne kadar bugün 120’incisini gerçekleştireceğimiz toplantıyla seçim çalışmalarımız büyük bir hızla devam etmekte. Ev toplantıları yapıyoruz. Evlerde bayanlı erkekli, değerli hemşerilerimizle fikir alışverişinde bulunuyoruz. Eksik yönlerimizi tamamlıyoruz. Vatandaşlarımızın bizlerden beklediklerini not alıp onları Milletvekili seçildiğimizde gerçekleştirmek amacıyla çalışmalarımızı yapıyoruz. Şu ana kadar 7 binin üzerinde hemşerimizle bir araya geldik. Bundan sonrada gelmeye devam edeceğiz. Son 1,5 ayda seçim çalışmalarını yürüten bir siyasi parti değiliz. Son 1,5 ayda tüm siyasi partiler olduğu gibi biz yine sahada olacağız. Bu kapsamda 120 toplantı yaptık. Şu ana kadar AK Parti’nin böyle bir toplantı yaptığını görmedik. Sayın Cumhuriyet Halk Partisi vekili ve teşkilatının da sadece medyadan takip edebildiğim kadarıyla sadece 2 tane toplantı gerçekleştirdiğine şahit olduk.” Diye konuştu.

Kendisi hakkında çıkarılan dedikodulara da cevap veren Bilgin, “Bizim bir gün önce gittiğimiz köyde 6 kişi ile toplantı yapanlar bizim aynı yerde 120 kişiyle toplantı yaptığımızı ve vatandaşlarımızın bize olan teveccühünü gördükten sonra yapılmış olan anketlerde şu anda Milliyetçi Hareket Partisi’nin oyu Bartın il genelinde yüzde 30’un altına hiç düşmediğini anladıktan ve gördükten sonra, yine Bartın’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin en az 1 Milletvekilliğini kazanmasının, hem mahalli idareler seçimlerinde belli olduktan ve şu anda vatandaşımızın 2014 mahalli seçimlerinde yapmış oldukları gibi şu anda dedikodu siyaseti ile siyasi arenanın içinde yer almak istemektedirler. Bu dedikodu yapan insanları Sn. Belediye Başkanımız 2014 seçimlerinde Allah’a havale etmişti. Benimde yapacağım tek şey onları Allah’a havale etmektir. Allah’a havale ediyorum. Yüce rabbim neyin ne olduğunu biliyor. Yüreği altın diye yola çıkanların teneke bile olmadığını gördükten sonra, yüreğinde sevgi tohumları değil, nefret tohumları olan insanların, yüreğinde haset olanların, siyasette sadece koltukta kalmak için her türlü dedikoduyu yapacak olan insanların olduğunu gördükten sonra bundan hiç etkilenmeden yolumuza devam ediyoruz. Biz teşkilatımızla birlik beraberlik içindeyiz. Hiçbir dedikodu bizim önümüzü kesemez. Kaldığımız yerden devam edeceğiz. Yüce rabbim sadece atılan iftiralar yüzünden bu Milletvekilliğini bize nasip edecektir. Bundan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Ama o dedikoduyu yapanlar, siyasetin zavallısı olan insanlar kaybetmeye her zaman devam edeceklerdir. Siyasetin tozlu raflarında yok olup gidecekler. Milliyetçi Hareket Partisi bir mücadele hareketidir. Biz mücadelenin içinde geliyoruz. Hiç yılmadım. Hep devam ettim. Ben her şeyi tırnakları ile kazıya kazıya bu noktaya gelmiş olan biz kardeşinizim. Tek amacım var, Bartın’a hizmet etmek. Bartın’da birlik ve beraberliği tesis edip, hak ettiğimiz yatırımlara ve iş gücüne yeniden sahip olmayı istiyoruz.”

Biz birlik beraberlik içerisindeyiz. Milliyetçi Hareket Partisinin değerli üyeleri sadece bir hedefe kilitlendiler. Bartın’da Milliyetçi Hareket Partisi’nin artık milletvekilliğini alacağına inanıyorlar ve bu milletvekilliğinin iki tane olacağına da inanıyorlar. Hiç bir dedikodu bizim önümüzü kesmez kaldığımız yerden devam edeceğiz. Yüce Rabbim sadece bize atılan iftiralar yüzünden bu milletvekilliğini bize nasip edecektir. Bundan hiç kimsenin kuşkusu olmasın. Ama o dedikoduyu yapanlar o siyasetin zavallısı olan insanlar kaybetmeye her zaman devam edeceklerdir. Siyasetin tozlu rafları arasında yer alıp kaybolup gideceklerdir. Milliyetçi Hareket Partisi bir mücadele hereketidir. Hiç yılmadık hep devam ettik. Ben her şeyi tırnaklarımızla kazıya kazıya bu noktaya gelmiş olan bir kardeşinizim. Uzun yıllardır siyasetin içindeyim. Bartın’da gitmediğim köy bilmediğim sorun yok. Her şeye hakimiz tek amacım var Bartın’a hizmet etmek. Bartın’da birlik beraberliği tesis ederek hak ettiğimiz yatırımları hak ettiğimiz iş gücüne yeniden güçlü bir şekilde sahip olmak. Bartın sanayileşmeye yabancı olan bir yer değil. Bartın Türkiye ekonomisine de yardımcı olan İstanbul ekonomisine de yardımcı olan devasa tesis ve fabrikaların bulunduğu bir bölge.

Ben Bartın’a çalışmak amacıyla geldim. Şu anda yönetim kurulu başkanı olduğum şirketlerin bir çalışanı olarak hayatıma başladım. Mücadele ederek bugün o şirketlerin yönetim kurulu başkanlığına geldim. Yanımızda 116 tane insanımıza ekmek veriyoruz. Hepsi Bartın’ın değerli evlatları. Hiçbirinin siyasi görüşüne bakmadan çalışma hayatımıza devam ediyoruz. AK Parti yöneticilerinin de evlatları yanımda çalışmakta, sol görüşlü olan arkadaşlarımız da yanımızda çalışmakta. Biz böyle bir gelenekten gelen insanlarız. Bartın’da gitmediğim köy, bilmediğim sorun yok. Her şeye hakimiz.

Hedefim TTK’ya yeniden işçi alınmasını sağlamak. Nasıl yapacaksınız derseniz 2000 yılında nasıl başardıysak yine aynı şekilde başarma gücüne ve azmine sahibimiz. Amacımız 2002 yılından bu yana hayallerimiz olan demir çelik fabrikalarının haddehanelerin Bartın’a gelmesini sağlamak. Entegre tesislerinin Bartın’a gelmesini sağlamak. Dikiş atölyelerinin değil gerçek tekstil fabrikalarının Bartın’a gelmesini orman sanayisiyle ilgili fabrikaların gelmesinin otomotiv sektörüyle ilgili fabrikaların gelmesini ve sanayileşmede çeşitlilik sağlayarak Bartın’da ki insanımızın iş ve aş umudu olmak istiyoruz. Son 6 ay içerisinde Bartın’da 1200 tekstil işçimiz işini kaybetti. Yatırımcılarımızın üstünde büyük bir bürokrasi baskısı var. Aynen şunu ifade ediyorlar organize sanayinin kapısından bir resmi plakalı bir araba girdiğinde acaba yine hangimizin canını yakmaya geldiler diye düşünüyoruz. 400 bin lira 500 bin liralik cezalarla yatırımcımız zaten kıt kanaat geçinen yatırımcımız zorlanmakta ve maalesef iş imkanlarını kaybetmektedirler. Biz işçimize sahip çıkacağız onları koruyup kollayacağız haklarını kesinlikle yedirmeyeceğiz ama yatırımcımıza da sonuna kadar sahip çıkacağız. Amasra’mıza mutlaka bir arkeoloji fakültesinin kazandırılmasını ve 3 bin yıllık tarihimizin gün yüzüne çıkartılmasını arzu etmekteyim. Amasra tüneli yapıldı minibüsçülerimiz dalga geçiyor. 700 metre yolumuz kısaldı tünelin uzunluğu 1100 metre diyorlar. Sayın milletvekilimiz ölçtü biçti beş dakika dedi. Onun hızıyla gittim tünele onun başlattığı mesafeden Karaçay’dan başlattım beş dakika da daha tünelin ağzına bile gelemedim. Keşke ondan önce İnkumu’na tünel yapılabilmiş olsaydı. Amacım İnkumu’na tünel kazandırmak. Her selde yağmurda sel korkusu içinde yaşıyoruz onun için bir an önce Kirazlıköprü ve Kocağız barajımızı faaliyete sokmak ile ilgili çalışmalar yapıcaz. Özellikle Kurucaşile’de Kozcağız’da Hasankadı’da Kumluca’da 2B arazilerinden kaynaklanan sıkıntılarını mutlaka ama mutlaka çözmekle ilgili çalışmalar yapmak istiyorum. Inşallah Rabbim bize milletvekilliğini nasip eder. Niyetimiz halis çıkmış olduğumuz bu yol kutlu bir yol. Kutlu bir davanın kutlu bir neferleriyiz. Bu yolda değerli Bartınlı hemşerihlerimizinde desteklerini aldık desteklerini alacağımıza da inanıyoruz.

İL BAŞKANIMIZ TUNCAY MADEN İDDİALI KONUŞTU “HEDEFİMİZ 2-0"

Bartın Belediye Başkanı Cemal Akın, MHP Bartın Milletvekili Adayı Sezai Bilgin, MHP İl Başkanı Tuncay Maden, Belediye Meclis Üyeleri, İl Genel Meclis Üyeleri ve MHP il teşkilatının tam kadro katıldığı toplantıda ilk olarak basın mensuplarına açıklamalarda bulunan MHP İl Başkanı Tuncay Maden, hedeflerinin iki milletvekili olduğunu belirterek konuşmasında şu ifadelere yer verdi: “On bir ay önce ki yerel seçimler sonucunda yüzde 40 olan oyumuzu yüzde 46’ya çıkararak Belediye Başkanlığını ikinci kez kazanmanın mutluluğunu yaşadık. Bunun yanında Kumluca Belediyesi’ni kazandık. Bir olan İl Genel Meclis Üyesi sayımızı üçe çıkardık. Bu seçimler sonrasında vatandaşlarımızın içinden hiç kopmayarak Eylül ayına kadar vatandaşlarımıza teşekkür ziyaretlerimizi yaptık. Vatandaşlarımızın hem mutlu günlerinde hem de üzüntülü günlerinde yanlarında olduk. Eylül ayından itibaren de 7 Haziran 2015 tarihinde yapılacak olan genel seçim çalışmalarına başladık. Bugün itibari ile 120. Ev toplantımızı gerçekleştirdik. Teşkilatlarımızla birlikte 1. Sıra Milletvekili Adayımız Sn. Sezai Bilgin’le beraber ev toplantılarımızı yapmaya ve 7 Haziran seçimlerine hazırlanmaya hızla devam ediyoruz. İnşallah bu seçimlerde belediyemizle beraber iki Milletvekilliğini de kazanarak Bartın için elimizden gelen çalışmaları yapacağız. Terimizin son damlasına kadar bu mücadeleye devam edeceğiz. Biz bu ülkeyi Milliyetçi Hareket Partisi olarak; PKK yandaşlarına, hırsızlara, bölücülere bırakmamaya kararlıyız ve bırakmayacağız da. 7 Haziran seçimlerinde iki Milletvekilliğini kazanarak Bartın için, Türkiye için elimizden gelen çalışmayı devam ettireceğiz.”

" Ya Yolsuzluk, Ya MHP " - Milliyetçi Hareket Partisi