MHP BARTIN İL BAŞKANI’NDAN “TIP BAYRAMI” MESAJI

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Bartın İl Başkanı Tuncay Maden, 14 Mart Tıp Bayramı Günü için bir mesaj yayınladı.

mock MHP BARTIN İL BAŞKANI’NDAN “TIP BAYRAMI” MESAJI

Maden, mesajında şu görüşlere yer verdi: "Tüm bireylerin, Sağlıklı bir yaşam sürebilmeleri için, her türlü hastalıktan korunmaları ve herhangi bir hastalığa yakalandıklarında da, tedavilerinin yapılmasında, hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının vazgeçilmez bir yeri bulunmaktadır.

Ülkemizde, insanların sağlığına kavuşmaları için, "Hipokrat Yemini" ederek, tüm zorluklara rağmen, mesleklerini büyük bir duyarlılıkla sürdüren, kutsal bir mesleğin mensubu olan hekimlerimizin yetiştirildiği Tıp Okulları ilk defa, 14 Mart 1827 tarihinde İstanbul'da kurulmuştur.

"Tıphane-İ Amire ve Cerrahhane-İ Amire" adı verilen, bu ilim ve irfan yuvası, günümüzdeki Tıp Fakültelerinin temelini oluşturmuştur.

Tüm insanlar için, güvenli bir liman gibi hizmet veren hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının bu anlamlı günü, Ülkemizde "14 Mart 1919" tarihinden beri "Tıp Bayramı" olarak kutlanmaktadır.

Bartın, dünya standartlarında modern tıbbi araç ve gereçlerle donatılmış sağlık kuruluşlarıyla, çağın gereklerine göre yetişmiş seçkin hekimleri ve sağlık çalışanlarıyla, Bartın halkına çağdaş sağlık hizmeti sunmuştur.

Hekimlerimizin ve sağlık çalışanlarının en anlamlı günleri olan "14 Mart Tıp Bayramı"nı içtenlikle kutluyorum.”

" Ya Yolsuzluk, Ya MHP " - Milliyetçi Hareket Partisi